Sukienki na wesele

Sukienki na wesele

Weselny szyk i blichtr

Jedna z najznamienitszych i uznanych na całym świecie kreatorek mody, Cocco Chanel zwykła mawiać: ”Kobieta musi mieć dwie rzeczy: klasę i bajeczny urok.” W tej sentencji zdaje się zawierać cała prawda dobierania odpowiedniej sukienki do zbliżającej się uroczystości. Jedną z tych, wymagających perfekcji j...

Sukienki na wesele

Weselny szyk i blichtr

Jedna z najznamienitszych i uznanych na całym świecie kreatorek mody, Cocco Chanel zwykła mawiać: ”Kobieta musi mieć dwie rzeczy: klasę i bajeczny urok.” W tej sentencji zdaje się zawierać cała prawda dobierania odpowiedniej sukienki do zbliżającej się uroczystości. Jedną z tych, wymagających perfekcji jest wesele, które rządzi się bardzo charakterystyczną etykietą ubioru mającą za zadanie podkreślać szczególność chwili. Dla każdej kobiety – nie tylko Panny Młodej – to wyjątkowy dzień, w którym każda chce wyglądać tak wytwornie niczym gwiazda na czerwonym dywanie, a jednocześnie na tyle skromnie, by nie przyćmić walorów Młodej Pani.

Szaleństwo okraszone stylem

Wesele jest okazją podniosłą, a tym samym wymagającą najlepszej oprawy. Zaproszone kobiety powinny być niczym najpiękniejsze kwiaty, które ozdobią całą uroczystość i będą przypominały soczyste róże na krystalicznej tafli wody. Dobór kreacji musi zostać oparty przede wszystkim na kobiecych atutach. Sukienki na wesele muszą uwypuklać wyłącznie to co ponętne, a zakrywać wszystkie niedoskonałości, bezbłędnie modelując sylwetkę. Sukienki wieczorowe lub koktajlowe, z całą pewnością pozbawione są szablonowej nudy, znanej z urodzinowych spotkań u przysłowiowej cioci. Ciekawy krój i koronkowe czy szyfonowe wstawki staną się punktem centralnym.

Z całą pewnością nie można bać się kolorów. Praktycznie wszystkie są dozwolone poza bielą i écru – te są zarezerwowane dla Panny Młodej, chociaż i tutaj są pewne odstępstwa, jeśli młoda małżonka założy czerwoną suknię, automatycznie rezerwuje ten kolor wyłącznie dla siebie. Sięgamy po kolory podkreślające typ urody i tęczówkę oka, pożądana jest soczystość barw, które bynajmniej nie są krzykliwymi.

Fason wyróżniający z tłumu

Interesujący fason to kwintesencja całego weselnego stylu. Nie ma tutaj specjalnych wytycznych, poza tymi, by całość pasowała do figury, wieku i osobowości. Klasyczne modele nie muszą i nie są nudne, zwłaszcza jeśli uzupełniają je misterne koronki, bądź satynowe wykończenia. Miłośniczki nowoczesnych trendów mogą pokusić się o stylizacje gwiazdorską, w której uwaga skupia się np. na odkrytych plecach, czy asymetrycznym dole sukni. Dekolty z udrapowaniem powiększą biust, z kolei górna asymetria nadaje smukłości i lekkości całej sylwetce. Dodatkowe kilogramy sprytnie ukryją modele typu mgiełki, a pionowe cięcia sprawią, że będziemy wyglądały nie tylko szczuplej, ale i staniemy się wyższe. Sukienki na wesele same w sobie są ozdobą, ale kupując je nie można zapominać o istotnych dodatkach. Jeśli wybieramy model, który posiada bogate wykończenie biżuteria musi być delikatna. Bezspornie nie można zapomnieć o odpowiedniej torebce, która dodatkowo podkreśli najlepszy atut każdej z nas i uzupełni całą stylistykę.

Więcej

Sukienki na wesele There are no products in this category.