Portfele

Portfele damskie i męskie

Od sakiewki po nowoczesność

Kryje się w naszych torebkach i jest ich nieodłączną częścią, w której skrywamy najważniejsze dla nas rzeczy – portmonetka. Przez wiele lat przeistaczała się, by finalnie dostosować się do potrzeb współczesnej kobiety, zachowując swój elegancki i subtelny kształt. Pochodząca ze świata francus...

Portfele damskie i męskie

Od sakiewki po nowoczesność

Kryje się w naszych torebkach i jest ich nieodłączną częścią, w której skrywamy najważniejsze dla nas rzeczy – portmonetka. Przez wiele lat przeistaczała się, by finalnie dostosować się do potrzeb współczesnej kobiety, zachowując swój elegancki i subtelny kształt. Pochodząca ze świata francuskiego szyku, niezmiennie posiada walory małej sakiewki z pieniędzmi. Wedle źródła, nazwy portfel swoje źródło znajduje w romańskim portfeuille oznaczającym noszenie banknotów i papierów, z kolei wspomniana na wstępie portmonetka to z francuska porte – monnaie oznaczająca noszenie bilonów.

Indywidualnie wybrany portfel

Dzisiaj różnice pomiędzy samym nazewnictwem nieco się zacierają, ale idea i przeznaczenie pozostają niezmienne. Stawia się na praktyczność oraz nienaganny wygląd wierząc, że ten dodatek będący odzwierciedleniem naszej osobowości może przyciągnąć do nas bogactwo i dostatek. Wybór odpowiedniego modelu jest więc ściśle powiązany z daną osobą, z jej stylem życia i preferencjami. Ogólnymi detalami, które nie powinny umknąć naszej uwadze jest perfekcja wykonania, najwyższej jakości materiał i okucia. Te ostatnie, choć najczęściej niewidoczne, mają bardzo duże znaczenie w codziennym użytkowaniu. Szwy muszą być dyskretne, ale na tyle mocne, by dobrze chroniły zawartość. Modne portfele są wykonywane ze skóry, która jest uważana na najtrwalszy i najbardziej elegancji materiał, tym nie mniej równie popularne, wyróżniające się wysoką jakością są: skóra ekologiczna, bawełna, nylon i poliester.

Atrybuty twojego portfela

Moda galanteryjna idealnie dopasowuje się do kobiecych gustów, dzięki czemu portfele damskie możemy podzielić na: ponadczasową klasykę, zwariowaną awangardę, ergonomiczne modele sportowe, a także stylizowane saszetki i sakiewki. Dobieramy je pod kątem funkcjonalności, tzn. potencjalnej zawartości jaką mają zawierać. Dla każdej pani ważna jest jego pojemność, a tym samym ilość kieszeni. Miłośniczkom kart płatniczych i kart lojalnościowych przypadną do gustu modele z dużą ilością przegródek i rozkładaną podziałką z przeźroczystego materiału, z kolei posiadaczki dużej ilości banknotów powinny wybrać model z podwójną lub potrójną przegrodą na pieniądze. Oczywiście nie można zapomnieć o kieszonce na bilony – praktyczne są te z podwójną podziałką. W przypadku kobiecych portmonetek ważny jest także rozmiar, najlepiej wybierać te średnie, które zmieszczą się zarówno do kieszeni, torebki kopertowej i aktówki. Niektóre dedykowane płci pięknej posiadają urocze aplikacje i fantazyjne, ozdobne zapięcia. Pamiętajmy, że portfele damskie są tak samo ważną częścią jak torebka czy buty. Muszą więc być dopasowane do swojej właścicielki. Jeśli zamierzamy go podarować, nie zapomnijmy do środka włożyć grosika, który ma za zadanie przyciągnąć o wiele większe nominały.

Więcej

Portfele Jest 72 produktów.

na stronę
Pokazuje 1 - 48 z 72 elementów
Pokazuje 1 - 48 z 72 elementów